Jak správně ošetřovat spací pytel

ÚDRŽBA A PRANÍ SPACÁKU

Správnou péči o spacák výrazně prodloužíte životnost spacáku a zachováte i správné izolační vlastnosti.

  1. Kompresní obal na spacák, používejte co nejméně, protože snižuje životnost náplně. Také se nedoporučuje skladovat spacák v kompresním obalu ale volně. Zamezíte tím lámání vláken. Spacák skladujte volně vyvěšený nebo volně stočený.                        

 

  1. Pokud chcete dát spacák do obalu, neskládejte ho, ale přímo natlačte do obalu. Začněte u spodu spacáku a postupujete na horu s mírně rozepnutým zipem, tak aby se vytlačil vzduch z náplně spacáku a rovnoměrně se rozloží tlak na švy.

  

  1. Při navlhnutí spacáku je důležité, ho co nejdříve vysušit. Také po použití je nutné spacák dobře vyvětrat a vysušit.

 

  1. Důležité je po nějakém čase používání, spacák vyprat. POZOR SPACÁK NEDÁVEJTE DO ČISTÍRNY! Hlavně péřový spacák ztratí při čištění chemicky ochranný film, který je vytvořen přírodními oleji. Znečištěním spacáku, předejdete když koupíte vložku do spacáku  kterou snadno vyperete, a ještě si tím zvýšíte tepelný komfort. Při praní spacáku, se řiďte přesně návodem na spacáku, a nezapomeňte při praní použít speciální prací prostředek na spacáky.

 

          Zásady při praní spacáku jsou

 

  • Nedávat spacák do čistírny, poškodíte tím, ochranný film spacáku.

 

  • Prát ve speciálním pracím prostředku na spacáky.

 

  • Vždy se řiďte při praní doporučením výrobce spacáku.

 

  • Neperte spacák ručně, neodstraníte z něj všechny nečistoty a prací prostředek.

 

  • Spacák neždímejte, ale nechejte ho volně usušit. Pravidelně ho při sušení otáčejte a protřepávejte. Pravidelné protřepávání je důležité, zejména u spacáků péřových aby jste odstranili chuchvalce peří. Sušení zejména péřových spacáků, vám může zabrat až 5dnů.