Jak si správně vybrat plavecké brýle ARENA

JAK VYBRAT PLAVECKÉ BRÝLE

Samozřejmě nejlepší způsob výběru plaveckých brýlí je brýle vyzkoušet. Pokud nemáme možnost, dáme Vám pár tipů, jak plavecké brýle správně vybrat.

 

SKLA BRÝLÍ

TVRDÁ SKLA HARD

Tyto skla jsou vyrobeny z odolného polykarbonátu, který je extra odolný, s nejlepší optickou kvalitou. Tento tip skla mají všechny závodní brýle. Brýle se nedají ohnout. Tyto skla mají například plavecké brýle z řady COBRA,TRACKS,PYTHON.

 

MĚKKÁ SKLA

Tyto skla zajišťují větší komfort. Materiál je měkčí. Je to polykarbonát neboli cellulose polymer. Tyto brýle jsou celé ohebné a většinou nemají vyměnitelný nos. Jedná se o modely brýlí Nimesis, Imax, Fluid.

ZRCADLOVÁ SKLA

Výborná skla do venkovního bazénu, zejména ve slunečném počasí protože mají silnou ochranu proti UV záření. Barva skel je různá a barva odrazu zrcadlení je jen otázka designu a vkusu plavce.

POLARIZOVANÁ SKLA

Tyto skla snižují únavu očí, od odrazů světel a záře vody.

 

BARVA SKEL

Tady záleží kde budete brýle používat. Do vnitřních bazénů jsou vhodná čirá, modrá a jinak barevná skla. Tmavé, nebo kouřové skla se hodí především do venkovních bazénů.

 

NOS

Nos na plaveckých brýlí má několik variant. Záleží na typu a materiálu ze kterého jsou brrýle vyrobeny.

Vyměnitelný nos

Tuto variantu najdete většinou u závodních brýlí. V balení se nachází 3-4nosy většinou.

Samočinný nos

Tento typ se samočinně přizpůsobí. Je měkký, ohebný a snadno se přizpůsobí obličeji. Především je to u brýlí, Nimesis, Fluid, Envision.

 

ZARÁŽKY

Je to nos se zarážkami, kde si určíte velikost podle posouvání zarážek. Setkáte se s tím u brýlí Zoom X-Fit, Drive.

TĚSNĚNÍ

Těsnění je ta nejdůležitější část u brýlí při zkoušení. Při zkoušení to poznáte tak, že se vám musí takzvaně přicucnout do očních oblouků. U většiny modelů, se setkáte s těsněním silikonovým. Jedná se o velmi pohodlné těsnění proti zatečení vody. Druhým těsněním je NEOPREN ,který je také hypoalergenní ale nesedí tak jak silikon.

PÁSEK

Pásek u brýlí je jednoduchý, ten se používá hlavně na dětské brýle, pro snadnější nasazení.

Dvojitý pásek se rozdvojuje hned od očnic a sedí lépe na hlavě. Dá se dobře přizpůsobit. Většina plavců si dá jeden pásek níž a jeden výš.

Rozdvojený pásek kombinuje vlastnosti obou předešlých. Začíná jednoduchým, a dále se rozdvojuje.